MAKYAJ HİLELERİ

By

BURUN MAKYAJI

Eğer kemikli, kemerli yahut büyük bir burnunuz varsa, kontürleme işlemi uygulamak, burun hatlarınızı inceltecek ve küçültecektir.  Bu işlemde öne çıkarmak istediğiniz bölümleri aydınlık; saklamak istediğiniz bölgeleri ise koyu tutmalısınız.

GÖZ MAKYAJI HİLELERİ

Yakın gözler için makyaj: Gözleriniz birbirine yakınsa dikkati, gözün kuyruk kısmına çekmek gerekecek.Astar farınızı tüm göz kapağınıza uygulayın. Göz pınarından ortaya kadar açık renk; ortadan dış kısma kadar koyu renk far uygulayın. Karıştırma fırçası yahut parmak ucunuz yardımıyla farların sınırlarını birbirine karıştırın ki, keskin çizgiler oluşmasın. Eyeliner yahut göz kaleminizi, gözün iç ucundan değil biraz daha geriden başlatın, gözün dış ucundan dışarı ve biraz da yukarı doğru taşırın.

Küçük Gözler İçin Makyaj: Gözleriniz küçükse açık renkli astar farın üzerine biraz daha koyu bir mat far ile gölge yapın, farı göz kuyrukları üzerinde yoğun kullanın. Göz içlerinize beyaz kalem çekin, üst kirpiklerle birlikte alt kirpiklerinizi de rimelleyin.

Düşük gözler için makyaj: Düşük gözler kişinin daha yaşlı ve kederli görünmesine sebep olur. Bu tip gözlerde göz kapakları belirsiz hale getirilip, gözler vurgulanmalıdır.

Mat bir astar far uygulayın, gölge amaçlı kullanacağınız ikinci farı göz pınarından kaşın orta bölümüne doğru çıkarın. Gözün dış uç kısmına yoğun olarak sürdüğünüz farı kaş kemiğine kadar çıkarın. Burada maksat, düşük göz uçlarını yukarda gibi göstermek olmalı. Sadece üst kirpiklerinizi rimelleyin.

DUDAK MAKYAJI HİLELERİ

Dudaklarınız inceyse orta kısımlarına açık renk bir ruj, kenarlara doğruysa daha koyu tonda ruj uygulayın. İnce dudaklarda ağırlıklı olarak kullanılması gereken tonlar daha çok açık ve parlak tonlar ve parlatıcılardır; zira açık renk rujlar ışığı daha iyi yansıtır.

Dolgun dudakları ince göstermek içinse, dudak kalemi kullanmayın ve parlak tonları tercih etmeyin. Bu tonlar dudakları daha dolgun gösterir. Koyu renk ruj kullanmak isterseniz de, ruju dudaklarınızı ortasına uygulayın ve dağıtın.

HAZIRLAYAN: SELCAN HALEBAK

İlginizi Çekelebilir