YILBAŞINDA OYNAYABİLECEĞİNİZ EĞLENCELİ OYUNLAR!

By

Yılbaşı gecesini evde mi geçireceksiniz? Geceyi daha eğlenceli hale getirmek isterseniz sevdiklerinizle oynayabileceğiniz oyunları sizler için sıraladık.

Şimdiden iyi eğlenceler ve mutlu yıllar 🙂

TOMBALA

Tabii ki geleneksel yılbaşı aile eğlencesi tombala! Modası hiç geçmeyen tek oyun sanırım bu 🙂  Torbadan üzeri numaralı taşları çekerek üzerinde numara olan kağıtlara oynuyorsunuz. Karttaki tüm numaralar dolunca da tombala! Diyorsunuz.

SESSİZ SİNEMA

Bir zamanlar ki adıyla “Hadi Anlat Bakalım” İki takım oluşturun ve belirlediğiniz film adlarını, tüm yeteneğinizi kullanarak teatral şekilde anlatmaya çalışın.

TABU XL

Eğlencesi bol ve en keyifli oyunlardan bir tanesi de tabudur. Yasak kelimeleri kullanmadan en çok kelimeyi takım arkadaşına anlatarak en yüksek puanı kazanmak için sabır ve dikkat şart 🙂

MONOPOLY

Çocuklardan yetişkinlere her yaşta herkese hitap eden bir oyun istiyorsanız, Monopoly tam istediğiniz türden. Monopoly evler, oteller, arsalar satın alındıkça heyecanın ve rekabetin artacağını garanti ediyor.

JENGA

Yüksek adrenalin, heyecan ve eğlencenin bir arada bulunduğu Jenga’da dengeleri koruyabilecek misiniz? 60 adet kule halindeki bloklardan tahtaları çekerek kuleyi yıkmamaya çalışın. Dikkat, kuleyi deviren oyunu kaybeder.

OKEY

Geleneksel oyunlarımızdan biri de okey 🙂 Hemen her evde bulunur bir okey takımı. Ama taş çalmak yok! Dürüst olan kazansın 🙂

UNO

UNO’yu iskambil oyununun değişik bir versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Oyunun tüm amacı elinizdeki kartları bitirmek. Aman dikkat diğer oyuncular elindeki kartları sizden önce tüketebilir!

HAZIRLAYAN: SELCAN HALEBAK

İlginizi Çekelebilir