KIŞIN VAZGEÇİLMEZ İÇECEĞİ: SALEP

By

Soğuk havalarda sıcacık bir fincan tarçınlı salep içmek bize keyif veriyor. Salebin şaşırtıcı faydalarını öğrendikten sonra daha fazla içmek isteyeceksiniz!

 

Grip ve öksürüğe şifa olur!

Salep, kış aylarında sıkça karşılaşan grip, nezle, öksürük gibi hastalıklara doğal şifa oluyor. Özellikle, boğaz ağrısı ve öksürüğe iyi gelen salep, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Ailede herkesin güvenle içebileceği salep, hastalıklara karşı tam koruma sağlıyor.

 

Yağ yakma hızını yükseltir!

Sütle pişirilen salep, içerdiği kalsiyum ve protein desteğiyle vücudun daha fazla yağ yakmasını sağlar. Kilo verme sürecinde sağlıklı olan kasları korumak, kötü yağ hücrelerini yakarak kilo vermektir; işte sütlü salep mucizevi özellikleriyle yağ yağma hızını yükseltiyor.

 

Salep düşük kalorilidir!

Bir bardak sütle pişirilen salep sadece 100 kaloridir. Diyet yapanların bile günde 1500-2000 kalori alabileceğini göz önünde bulundurursak, salep tok tutma özelliğiyle de en iyi diyet içeceklerden biridir. Ara öğünde bir fincan salep ve bir adet mevsim meyvesi yiyerek kolayca kilo verebilirsiniz.

 

Vücut enerjisini artırır!

Soğuk ve karanlık kış günlerinde enerji düşer, halsizlik olur. Salep, içerdiği faydalı özler sayesinde hem vücut enerjisini artırıp yorgunluk giderir hem de ruh halini olumlu etkileyip mutluluk verir.

 

 

İlginizi Çekelebilir