SELAMİ ŞAHİN’DEN BELGESEL TADINDA KONSER !

By

70’LERDEN 2010’LARA SELAMİ ŞAHİN’İN ” ESKİMEYEN ŞARKILAR”I !

Usta sanatçı Selami Şahin, 1 Aralık Cuma akşamı Bostancı Gösteri Merkezi’nde ‘’ Eskimeyen Şarkılar ‘’ konseri ile unutulmaz bir sahne şovuna imza attı. 

 

 

 

 

 

 

Geçmişten günümüze belgesel tadında konser verdi !

Türkiye’de ilk defa belgesel tadında bir konsere imza atan Selami Şahin teatral bir havada geçen bu özel gece ile ilgili düşüncelerini : ” 1970’den 2010’lara kadar yaptığımız şarkıların hikayelerini, o dönemde Türkiye’de yaşanan önemli değişimler ile bağdaştırarak Erkan Kolçak Köstendil sunumunda dinleyicilere ulaştırmaya çalıştık. Konsere gelen ve beni sevenleri mutlu etmek için elimden geldiğince gayret ediyorum. ” şeklinde anlattı.

 

 

 

 

 

 

Selami Şahin ve eşi Didem Şahin sahnede dans etti ! 

Konser boyunca sevenleriyle hep bir ağızdan Eskimeyen Şarkılar’ını hayranları ile buluşturan Selami Şahin, yıllar önce eşi için yazdığı Özledim şarkısını seslendirirken, eşi Didem Şahin sürpriz yaparak sahneye çıktı ve ikili romantik danslarıyla izleyenleri büyüledi.

Eskimeyen Şarkılar konseptine uygun olarak hazırlanan ve her dönem için farklı kostümlerle hayranlarının karşısına çıkan Selami Şahin’in konser kıyafetlerini Didem Şahin seçti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gecenin sürpriz konukları: Işıl Yücesoy ve Nil Burak !

Işıl Yücesoy: ” Mutlaka yolumuz Selami Şahin’e çıkıyor. ”

Konserin ilk yarısında oyuncu ve ses sanatçısı Işıl Yücesoy konuk sanatçı olarak sahneye çıkarak, yıllar önce Selami Şahin imzası taşıyan Ya Seninle Ya Sensiz  şarkısını seslendirerek geçmişi yad etti. Işıl Yücesoy: ” 45 yıldır beni sırtında taşıyorsun Selami. Biz ne şanslı sanatçılarız ki hangimiz hangi repertuvara başlarsa, hangimiz nerede şarkı söylerse, mutlaka yolumuz Selami Şahin’e çıkıyor. Aranızda olmak, böyle bir gecede burada olmak, Selami ile birlikte olmak bana yaşam keyfi verdi. ” sözleri ile duygularını dile getirdi.

Sahneye çıkan bir diğer sürpriz konuk olan ve Selami Şahin’in en eski dostlarımdan biri olarak tanımladığı Nil Burak ise, usta sanatçı ile birlikte Boş Vere Boş Vere şarkısını alkışlar eşliğinde seslendirdi.

 

 

 

 

 

 

Selami Şahin mikrofonsuz performansı ile kendine hayran bıraktı ! 

Biletlerin tamamının tükendiği ve 2500 kişilik salonu tıklım tıklım dolduran seyircilere, Senin Olmaya Geldim şarkısını mikrofonsuz bir şekilde çıplak sesiyle yorumlayan Selami Şahin, dinleyicilerden gelen yoğun istek ve alkış üzerine şarkıyı bir kere daha söyledi.

 

İlginizi Çekelebilir