HADİ BE OĞLUM…

By

3 Kuşağı İçine Alan Bir Baba-Oğul Hikayesi:

Hadi Be Oğlum

“Seni çok seviyorum baba, iyi ki varsın”

Bir babanın, çocuğundan duymak isteyeceği tek cümledir bu. Oysa bazen, bir bakış bile anlatabilir karşındakine onu ne kadar sevdiğini…. Bir çocuk ile değişen ve dönüşen bir hayatın, bir bakış için dünyayı yıkacak bir babanın, sevgiyi paylaşmanın hikayesi…

Kıvanç Tatlıtuğ, Büşra Develi, Yücel Erten ve Alihan Türkdemir’in başrolde oynadığı, Bora Egemen’in yönetmenliğini yaptığı Hadi Be Oğlum filmi 16 Şubat’ta vizyona giriyor. Filmin basın ön gösterimi dün (12 Şubat 2018) Cinemaximum City’s Nişantaşı’nda gerçekleşti.

Bir babanın, oğlunu hayata bağlamak ve onunla iletişim kurabilmek adına büyük bir emekle verdiği mücadeleyi, cesaret ve azmi beyazperdeye taşıyan film, 25 Film senaristlerinin kaleme aldığı duygu yüklü bir senaryoya sahip.

5 haftalık hazırlık sürecinin ardından 9 haftalık çekim serüveni yaşayan Hadi Be Oğlum’un çekimlerinin tamamı Kaş ve İstanbul’un çeşitli mekanlarında tamamlandı. Çekimler boyunca 110 kişilik bir ekibin görev yaptığı set ekibi, Kaş’ın el değmemiş ve keşfedilmemiş koylarını tek tek dolaştı. Çekimin ana mekanı olarak her gün 8 tekneyle gidilen ve Kaş’a 1 saat uzaklıkta bulunan bakir bir koy kullanıldı. Kıvanç Tatlıtuğ’un canlandırdığı Ali karakterinin pek çok sahnesinin geçtiği bu koya tüm set ekibi her gün yolculuk etti. İstanbul sahnelerinin ise ana mekanı Beyoğlu Ses Tiyatrosu oldu.

Ali ve Efe’nin Sessiz Diyalogları!

“İnsan her zaman kendisinin üzerine bir şeyler katar. Bunun sonu kesinlikle yoktur. Bir oyuncunun da bunu kanıtlayacağı alan sürekli yeni karakterlerin peşinde olmasıdır. Ben de bunu yapmak istiyorum. Bir izleyici için de bunun daha keyifli olduğunu düşünüyorum. Hadi Be Oğlum’daki Ali karakterini bu yüzden çok seviyorum” sözleriyle rolünden bahseden Kıvanç Tatlıtuğ, babasıyla birlikte oğlu Efe’yi dünyaya ve kendisine bağlamak için her yolu deneyen Ali’yi canlandırıyor. Efe rolüyle tüm dikkatleri üzerine çeken filmin çocuk oyuncusu Alihan Türkdemir ise film boyunca tüm set ekibinin kendisine çok yardımcı olduğunu söylüyor ve

“Bana yardımcı olan pek çok sevdiğim kişi vardı etrafımda” diyor. Çekimler boyunca Türkdemir’in ailesi ve psikolojik danışmanının da kendisine eşlik ettiğini ekliyor.Efe ile Ali’nin küçük dünyasındaki büyük fırtınalar, sessiz diyaloglar filmin en çarpıcı sahneleri olarak dikkati çekiyor.

Büşra Develi ise filmde Ali’nin hayatını değiştiren kilit rolüyle Leyla karakterine hayat veriyor. Film hakkında konuşan Develi, “Leyla farklı ve sıra dışı bir karakter. Sessiz ve belki de parçalarının, hayatının eksik kalan yanlarının seyircinin zihninde tamamlanacağı bir kadın. Belki Ali’nin de dediği gibi bir deniz kızı! Hadi Be Oğlum, çekimleri boyunca içinde bulunmaktan keyif aldığım bir çalışma oldu. Umarım izleyici de bu hikayeyi sever.” diyor.

Güçlü Müzik Kadrosu

Müziklerini Fahir Atakoğlu’nun yaptığı filmde ünlü müzisyen Feridun Düzağaç da rol alıyor. Müziğiyle Efe’nin hayatına dokunan Feridun Düzağaç, kendi şarkılarını da Hadi Be Oğlum’da seslendiriyor. Filmin sürprizlerinden biri de Müslüm Gürses’in ‘Nilüfer’ şarkısı.

Su Altı Çekimlerinde Büyük Emek

Yalın sinema dili, akıcı ve anlaşılır senaryosu, başarılı oyunculuklarıyla Hadi Be Oğlum’da deniz ve su altı çekimleri de önemli bir yer ediniyor. Baştan sona iki kamera kullanılan ve anomorfik lensle çekilen filmde; Kıvanç Tatlıtuğ, Büşra Develi, Alihan Türkdemir ve Yücel Erten’in sudaki sahneleriyle de dikkati çekiyor. Özel kamera malzemeleriyle kaydedilen bu görüntüler için film ekibi haftalar boyunca deniz sahneleri üzerinde çalıştı. Dalgıçların eşlik ettiği ekip, deniz sahnelerini büyük bir titizlikle 2 haftada tamamladı.

Post prodüksiyonu Sinefekt tarafından tamamlanan Hadi Be Oğlum, Koray Şahin ve Fırat Parlak’ın ortağı olduğu 25 Film ve FOX ortak yapımı olarak 16 Şubat’ta vizyona girecek.

Hadi Be Oğlum Künye

Oyuncular: Kıvanç Tatlıtuğ, Büşra Develi, Alihan Türkdemir, Feridun Düzağaç, Sezai Aydın, Cem Zeynel Kılıç ve Yücel Erten ve Yıldız Kültür

Yapımcı: Koray Şahin & Fırat Parlak

Yönetmen: Bora Egemen

İlginizi Çekelebilir