GELENEKSEL 44. KÜTAHYA FESTİVALİ BAŞLIYOR!

By

Kütahya Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Kütahya FESTİVALİ, 44’üncü kez kapılarını açıyor.

Türkiye’yi UNESCO’daki başarısıyla dünyaya tanıtan Kütahya Belediyesi, şimdi de gelenekselleşen 44. Kütahya Çini, Termal, Kültür, Sanat ve Turizm   Festivali ile 20 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

Edebiyat, müzik, tasarım, gastronomi, sinema & film, zanaat, halk sanatları ve medya sanatları temalarından oluşan UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına katılan Kütahya, “Zanaat ve Halk Sanatları” alanında “Yaratıcı Şehir” unvanına hak kazandı. Böylece Kütahya, dünyadaki 37 Zanaat ve Halk Sanatı şehrinden biri olarak tescil edildi.

Festivalde sahne alacak ünlü isimler, Kütahya çinisi yapmak için atölyeye de girecek!

UNESCO tarafından Kütahya çinisinin tescil edilmesinin ardından şehirde festival hazırlıkları da başladı. ‘İşimiz, gücümüz, sevdamız Kütahya’ sloganı ile düzenlenen festivalde birbirinden farklı etkinlikler yer alırken, Gripin, Yusuf Güney, İmera, Kurtalan Ekspres ve Cihan Yıldız, Elif Kaya ve Tan Taşçı da Kütahyalı hayranlarıyla buluşacak.

Festival için şehre gelen ünlü sanatçılar, Unesco’nun tescillediği Kütahya çinilerden yapmak üzere atölyeye girecek. Sanatçıların yapacağı özel çiniler, açık arttırmayla satılarak geliri vakfa bağışlanacak.

Konserler

22 Temmuz Gripin

25 Temmuz Yusuf Güney

27 Temmuz İmera

30 Temmuz Kurtalan Ekspres ve Cihan Yıldız

1 Ağustos Elif Kaya

3 Ağustos Tan Taşçı

 

İlginizi Çekelebilir