“CAN FEDA”YA DEV PRODÜKSİYON!

By

Burak Özçivit ve Kerem Bürsin’i bir araya getiren TAFF ve BRK’S Productions yapımı “CAN FEDA”, dev bir ekip çalışması ile hazırlandı ve 6 Nisan’da seyirciyle buluşmak için gün sayıyor.

Türk askerinin olağanüstü şartlardaki gücünü ve yüreğini anlatan film için iki ünlü oyuncunun yanı sıra, dev bir prodüksiyon ekibi 1 yıla yakın süren ön hazırlıkların ardından 10 hafta boyunca çekim yaptı!

Film için, Eskişehir’e kurulan platoda bir kasaba inşa edildi. Filmin hikayesi gereği “Özel Tim”in gittiği sınır ötesi operasyon için Bilecik Zemzemiye Köyü’nün bir bölümü Suriye’de bir  Türkmen köyüne dönüştürüldü.

“CAN FEDA”nın, yürekleri ağza getirecek çatışma sahnelerinde 2000’in üzerinde yardımcı oyuncu rol alırken, 300 araç kullanıldı. Bu araçların 15 adedi, çeşitli çatışma anlarında havaya uçuruldu.

Filmde, çeşitli boy ve ebatlarda yaklaşık 3000 adet silah ile 100’ün üzerinde farklı mühimmat kullanıldı. Film boyunca 2500 civarında el bombası patlatıldı.

Burak Özçivit ve Kerem Bürsin’in başrollerini paylaştığı “CAN FEDA” 6 Nisan’da sadece sinemalarda!

Yönetmen: M.Çağatay Tosun

Senaryo: Zafer Külünk

Müzik: Toygar Işıklı

Görüntü Yönetmeni: Tolga Çetin

Oyuncular: Burak Özçivit, Kerem Bürsin

 Filmin Konusu

Türk ordusu, 7 yıldır bir iç savaşın sürdüğü, dünyanın en tehlikeli bölgesine, yanında hiç bir müttefik devlet olmadan giriş yapar.

Bu esnada, Yüzbaşı Alparslan’ın (Burak Özçivit) komutasındaki 6 kişilik Özel Kuvvetler timi, Pilot Yüzbaşı Onur’un (Kerem Bürsin) da katılımıyla Türk ordusuna karşı kurulan büyük tuzağı ortaya çıkarır.

Vatan millet uğruna, bu tuzağı bozmak için yüzlerce teröriste karşı tek başına ölüm kalım mücadelesi veren tim için belki de asıl sınav, vicdanın sesini unutmamak ve insanlık dışı savaş koşullarında insan kalmayı bilmektir.

İlginizi Çekelebilir