ALTIN KELEBEK’İN UNUTULMAZ ANLARI!

By

Tarkan’a ödülünü Cem Yılmaz verdi

‘En İyi Pop Müzik Erkek Sanatçısı’ ve ‘Beni Çok Sev’ ile ‘Yılın Şarkısı’ olmak üzere 2 ödülün sahibi olan Tarkan törende sahne alarak ‘Beni Çok Sev’ şarkısını seslendirdi. Tarkan’a ödülünü ünlü oyuncu Cem Yılmaz takdim etti. İkilinin ödül sırasındaki diyaloğu davetlilere eğlenceli dakikalar yaşattı. Cem Yılmaz, “Tarkan’ın ne kadar büyük bir yıldız olduğunu siz tahmin edin, ayak işlerini ben yapıyorum” dedi.  Tarkan ise “Beni bu ödüllere layık bulmuş olan dinleyicilerime teşekkür ediyorum” diyerek ödülünü aldı. ‘En İyi Pop Müzik Kadın Sanatçısı’ ödülünün sahibi olan Sezen Aksu, geceye video mesajla katıldı. Ödülü, Sezen Aksu adına Tarkan aldı.

Acun Ilıcalı duygusal anlar yaşadı

En İyi Yarışma’ kategorisinde ödüle layık görülen Survivor adına sahneye çıkan Acun Ilıcalı’ya ödülü duayen spor programcısı ve yorumcu Şansal Büyüka takdim etti.  Acun Ilıcalı konuşmasında “12. Altın Kelebeğim. Ekibimle gurur duyuyorum. Her Altın Kelebek’te bir başka duygulara giriyorum. Şansal Abi’nin bu ödülü vermesi beni duygulandırdı” dedi. Şansal Büyüka ile anısını anlatırken duygusal anlar yaşayan Ilıcalı, “Muhabir olduğum dönemde, Beşiktaş’ın bir deplasmanından dönüyorduk. Şansal Abi beni gece yarısı kaçırttı. Yanımda Beşiktaşlı futbolcu Amokachi vardı. Uçaktan indik, ‘Şansal Abi seni transfer etmek istiyor’ dediler. Amokachi ‘Kim arıyor’ diye sorunca ben ‘Beni başka kanala transfer etmek istiyorlar’ dedim. ‘10 milyonluk futbolcuyum, kimse beni gece yarısı transfer etmedi. Şimdiki maaşının 10 katını iste’ dedi. Gece yarısı Şansal Abi’yle buluştuk. İlk cümlesi ‘Uzun zamandır peşindeydim oldu” dedi.

Ajda Pekkan ve Muazzez Abacı’dan unutulmayan performanslar

Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nde sürprizler bitmedi. Türk pop müziğinin efsane isimlerinden Ajda Pekkan ve Muazzez Abacı gecede daha önce hiç gerçekleştirmedikleri şovları sergilediler. Ajda Pekkan Doğu enstrümanları ile Batı müziğini harmanlayan DJ ve Prodüktör Mahmut Orhan ile birlikte sahne aldı. Ajda Pekkan gecede Kış Güneşi ve Cool Kadın şarkılarını seslendirdi. Muazzez Abacı ise Ferman Akgül ile birlikte sahneye çıktı. Abacı ve Akgül, Beni Yak Kendini Yak şarkısıyla konuklara müzik ziyafeti yaşattı. Akgül, birlikte sahneye çıktığı Muazzez Abacı’ya “Bana, çocuklarıma anlatacak bir hikaye yaşattığınız için teşekkür ederim” dedi.

Aleyna Tilki türkü söyledi

Gecenin bir diğer sürprizi ise Aleyna Tilki oldu. Söylediği şarkılar milyonların diline plesenk olan Aleyna Tilki, bu kez caz ve türkü performansı sergiledi. Lady Gaga’nın Applause şarkısı, Allı Turnam türküsü ve O Sen Olsan Bari şarkısıyla dinleyenleri kendine hayran bırakan genç şarkıcıya piyanoda Emrah Karaduman, neyde Türker Dinletir eşlik etti.

Harun Kolçak’a anlamlı anma

Temmuz ayında hayatını kaybeden Türk pop müziğinin sevilen sesi Harun Kolçak da gecede anıldı. Harun Kolçak’ın en sevilen şarkılarının, sanatçı dostları tarafından seslendirildiği ‘Çeyrek Asır’ albümü ‘En İyi Proje’ ödülüne layık görüldü. Ödülü Harun Kolçak’ın babası Eşref Kolçak ve genç şarkıcı Umut Kuzey birlikte aldı. Eşref Kolçak’ın “Ben köy çocuğuyum, köydeyken çok kelebek yakaladım. Bu kelebeği oğlum Harun yüzünden alıyorum. Oğlumu anacığının koynuna verdim, bunu da onun koynuna vereceğim” sözleri davetlileri duygulandırdı.

Mucize Yaratanlar

Altın Kelebek tarihinde ilk kez verilen ‘Muzice Yaratanlar’ ödülünün sahipleri ise Kenan İmirzalıoğlu, Songül Öden, Engin Akyürek, Erkan Petekkaya, Cansu Dere, Tuba Büyüküstün oldu. Sunucu Cem Davran, bu kategoride ödüle layık görülen “Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Bergüzar Korel ve Halit Ergenç’in ödülleri de kendilerine takdim edilecek” dedi.

Yüzde 70 halk oylaması, yüzde 30 jüri kararı

Bu yıl ilk defa Pantene Altın Kelebek oylamasına halkın seçtiği adaylar da eklendi. Final turunda yüzde 70 halk oylamasıyla, yüzde 30 Pantene Altın Kelebek Jüri kararıyla kazananlar belirlendi. Pantene Altın Kelebek Jürisi, Ertuğrul Özkök’ün başkanlığında; Hülya Koçyiğit, Erol Evgin, Faruk Bayhan, Kanat Atkaya, Melis Alphan, Onur Baştürk, Ömür Gedik ve Selim Akçin’den oluştu.

İlginizi Çekelebilir